Qoraqalpog‘istonning boy tarixiy merosi bilan yaqindan tanishuv
“Orol dengiziga poyezd” yoshlar ekologik aksiyasi doirasida Samarqand iqtisodiyot va servis instituti talaba va ustozlari Qoraqalpog‘iston Respublikasi tarixi va madaniyati davlat muzeyiga tashrif buyurishdi.
Tashrif davomida ishtirokchilar hududning qadimiy tarixiy yodgorliklari, xalq og‘zaki ijodi, milliy liboslari, amaliy san’ati va madaniy taraqqiyoti bilan tanishishdi. Muzey ekspozitsiyalari orqali Qoraqalpog‘iston xalqi hayoti va turmush tarzi haqida boy ma’lumotlarga ega bo‘lishdi.
Qoraqalpog‘istonning boy tarixiy merosi bilan yaqindan tanishuv - SamISIQoraqalpog‘istonning boy tarixiy merosi bilan yaqindan tanishuv - SamISIQoraqalpog‘istonning boy tarixiy merosi bilan yaqindan tanishuv - SamISIQoraqalpog‘istonning boy tarixiy merosi bilan yaqindan tanishuv - SamISIQoraqalpog‘istonning boy tarixiy merosi bilan yaqindan tanishuv - SamISIQoraqalpog‘istonning boy tarixiy merosi bilan yaqindan tanishuv - SamISI

As part of the youth environmental campaign “Train to the Aral Sea”, students and teachers of the Samarkand Institute of Economics and Service visited the State Museum of History and Culture of the Republic of Karakalpakstan.
During the visit, the participants got acquainted with the ancient historical monuments, folk folklore, national costumes, applied arts and cultural development of the region. Through the museum expositions, they gained rich information about the life and lifestyle of the people of Karakalpakstan.
Getting to know the rich historical heritage of Karakalpakstan  - SamISIGetting to know the rich historical heritage of Karakalpakstan  - SamISIGetting to know the rich historical heritage of Karakalpakstan  - SamISIGetting to know the rich historical heritage of Karakalpakstan  - SamISIGetting to know the rich historical heritage of Karakalpakstan  - SamISIGetting to know the rich historical heritage of Karakalpakstan  - SamISI