Toʻmaris izdoshlari: koʻrik-tanlovning 2-mavsumi yakunlandi
Mazkur loyiha talabalarda Vatanga muhabbat tuygʻusini yuksaltirish, dahldorlik hissini shakllantirish, ularni milliy armiyamizga boʻlgan hurmat va sadoqat ruhida tarbiyalash yoʻlida Samarqand iqtisodiyot va servis instituti imzosi boʻlib xizmat qilmoqda.
Kecha, institut sport maydonida loyihaning ushbu mavsumdagi yakunlovchi qismi boʻlib oʻtdi. Unda saralab olingan talaba-qizlardan iborat 3 ta jamoa: "Bibixonimlar", "Nodirabegimlar", "Barchinoylar" avtomatni qismlarga sochib-yigʻish, gaz niqobidan foydalanish, qoʻl toʻpponchasini yigʻish va estafeta shartlari boʻyicha oʻzaro kuch sanashishdi. Yakunda "Bibixonimlar" jamoasi gʻalaba qozondi.
Shuningdek loyiha davomida Samarqand gornizonidagi 75061-sonli harbiy qism askarlari hamda institut talaba-qizlari tomonidan maxsus harbiy chiqishlar namoyish etildi.
Yakunda gʻoliblar, loyihani tashkil etishda jonbozlik koʻrsatgan faollar hamda 75061-sonli harbiy qism va uning komandirlari institut maʼmuriyati tomonidan diplom va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlanishdi.
Toʻmaris izdoshlari: koʻrik-tanlovning  2-mavsumi yakunlandi - SamISIToʻmaris izdoshlari: koʻrik-tanlovning  2-mavsumi yakunlandi - SamISIToʻmaris izdoshlari: koʻrik-tanlovning  2-mavsumi yakunlandi - SamISIToʻmaris izdoshlari: koʻrik-tanlovning  2-mavsumi yakunlandi - SamISIToʻmaris izdoshlari: koʻrik-tanlovning  2-mavsumi yakunlandi - SamISIToʻmaris izdoshlari: koʻrik-tanlovning  2-mavsumi yakunlandi - SamISIToʻmaris izdoshlari: koʻrik-tanlovning  2-mavsumi yakunlandi - SamISIToʻmaris izdoshlari: koʻrik-tanlovning  2-mavsumi yakunlandi - SamISIToʻmaris izdoshlari: koʻrik-tanlovning  2-mavsumi yakunlandi - SamISI

Followers of Tomaris: the 2nd season of the competition has ended
This project serves as the signature of the Samarkand Institute of Economics and Service in order to enhance the feeling of love for the Motherland in students, form a sense of solidarity, and educate them in the spirit of respect and loyalty to our national army.
Yesterday, the final part of the project for this season was held at the institute's sports field. In it, 3 teams of selected students: "Bibikhanimlar", "Nodirabegimlar", "Barchinoylar" competed in disassembling and reassembling a machine gun, using a gas mask, assembling a handgun, and relay conditions. In the end, the "Bibikhanimlar" team won.
Also, during the project, special military performances were demonstrated by soldiers of military unit No. 75061 in the Samarkand garrison and students of the institute.
In the end, the winners, activists who showed dedication in organizing the project, as well as military unit No. 75061 and its commanders, were awarded diplomas and souvenirs by the institute administration.
Followers of Tomaris: the 2nd season of the competition has ended - SamISIFollowers of Tomaris: the 2nd season of the competition has ended - SamISIFollowers of Tomaris: the 2nd season of the competition has ended - SamISIFollowers of Tomaris: the 2nd season of the competition has ended - SamISIFollowers of Tomaris: the 2nd season of the competition has ended - SamISIFollowers of Tomaris: the 2nd season of the competition has ended - SamISIFollowers of Tomaris: the 2nd season of the competition has ended - SamISIFollowers of Tomaris: the 2nd season of the competition has ended - SamISIFollowers of Tomaris: the 2nd season of the competition has ended - SamISI