Samarqand iqtisodiyot va servis instituti rektori Muhiddin Po‘latov Riga texnika universitetining Rezekne akademiyasi delegatsiyasini qabul qildi
30-04-2025
Riga Texnika Universiteti Rezekne Akademiyasi rektori Iveta Mietule boshchiligidagi delegatsiya bilan Samarqand iqtisodiyot va servis Instituti rektori Muhiddin Po‘latov boshchiligidagi institut rahbariyati vakillari o‘rtasida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv davomida ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasidagi ko‘p yillik hamkorlik aloqalari, so‘nggi yillardagi o‘zgarishlar hamda kelgusidagi rejalar muhokama qilindi.
Xususan, Erasmus+ dasturining "Key Action", "Capacity Building" kabi yo‘nalishlari doirasida hamkorlik qilish, malaka oshirish kurslarini tashkil etish, startaplarni akseleratsiya qilish va ilmiy hamkorlik (olimlar kollaboratsiyasi) kabi yo‘nalishlarga alohida e’tibor qaratildi.
Shuningdek, professor-o‘qituvchilar va xodimlar o‘rtasida ilmiy hamda malaka oshirish yo‘nalishlarida muntazam almashinuvni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha kelishuvga erishildi.
Samarqand iqtisodiyot va servis instituti rektori Muhiddin Po‘latov Riga texnika universitetining Rezekne akademiyasi delegatsiyasini qabul qildi SamISISamarqand iqtisodiyot va servis instituti rektori Muhiddin Po‘latov Riga texnika universitetining Rezekne akademiyasi delegatsiyasini qabul qildi SamISISamarqand iqtisodiyot va servis instituti rektori Muhiddin Po‘latov Riga texnika universitetining Rezekne akademiyasi delegatsiyasini qabul qildi SamISISamarqand iqtisodiyot va servis instituti rektori Muhiddin Po‘latov Riga texnika universitetining Rezekne akademiyasi delegatsiyasini qabul qildi SamISISamarqand iqtisodiyot va servis instituti rektori Muhiddin Po‘latov Riga texnika universitetining Rezekne akademiyasi delegatsiyasini qabul qildi SamISISamarqand iqtisodiyot va servis instituti rektori Muhiddin Po‘latov Riga texnika universitetining Rezekne akademiyasi delegatsiyasini qabul qildi SamISISamarqand iqtisodiyot va servis instituti rektori Muhiddin Po‘latov Riga texnika universitetining Rezekne akademiyasi delegatsiyasini qabul qildi SamISI

Rector of the Samarkand Institute of Economics and Service Muhiddin Pulatov received a delegation from the Rezekne Academy of the Riga Technical University
30-04-2025
A meeting was held between the delegation led by the Rector of the Rezekne Academy of the Riga Technical University Iveta Mietule and the representatives of the management of the institute led by the Rector of the Samarkand Institute of Economics and Service Muhiddin Pulatov.
During the meeting, the long-term cooperation between the two higher education institutions, changes in recent years, and future plans were discussed.
In particular, special attention was paid to cooperation within the framework of the Erasmus+ program, such as "Key Action", "Capacity Building", the organization of advanced training courses, acceleration of startups, and scientific cooperation (collaboration of scientists).
An agreement was also reached to establish regular exchanges between professors, teachers, and employees in the areas of scientific and advanced training.
Rector of the Samarkand Institute of Economics and Service Muhiddin Pulatov received a delegation from the Rezekne Academy of the Riga Technical University - SamISIRector of the Samarkand Institute of Economics and Service Muhiddin Pulatov received a delegation from the Rezekne Academy of the Riga Technical University - SamISIRector of the Samarkand Institute of Economics and Service Muhiddin Pulatov received a delegation from the Rezekne Academy of the Riga Technical University - SamISIRector of the Samarkand Institute of Economics and Service Muhiddin Pulatov received a delegation from the Rezekne Academy of the Riga Technical University - SamISIRector of the Samarkand Institute of Economics and Service Muhiddin Pulatov received a delegation from the Rezekne Academy of the Riga Technical University - SamISIRector of the Samarkand Institute of Economics and Service Muhiddin Pulatov received a delegation from the Rezekne Academy of the Riga Technical University - SamISIRector of the Samarkand Institute of Economics and Service Muhiddin Pulatov received a delegation from the Rezekne Academy of the Riga Technical University - SamISI