Korrupsiyaga qarshi huquqiy ong va madaniyat: maktab o‘quvchilari uchun huquqiy mashg‘ulot
Samarqand viloyati davlat organlarida korrupsiyaning oldini olish va unga qarshi kurashish bo‘yicha 2025-yilda amalga oshiriladigan chora-tadbirlar yuzasidan yo‘l xaritasi tasdiqlanganligi munosabati bilan, korrupsiyaga qarshi murosasiz muhitni, huquqiy ong va madaniyatni bolalikdan shakllantirish maqsadida har hafta juma kuni Samarqand viloyati Adliya boshqarmasi tomonidan biriktirilgan maktablarda o‘quvchilarga korrupsiya va jinoyatchilikka qarshi kurash bo‘yicha dars mashg‘ulotlarini o‘tkazish belgilangan.
Shu munosabat bilan institut huquqshunosi N.Ochilova Toyloq tumanidagi 59-maktab o‘quvchilari uchun “Halollik va to‘g‘rilik — insonning oliy fazilatlari” mavzusida dars mashg‘ulotlarini o‘tkazdi.
Korrupsiyaga qarshi huquqiy ong va madaniyat: maktab o‘quvchilari uchun huquqiy mashg‘ulot  - SamISIKorrupsiyaga qarshi huquqiy ong va madaniyat: maktab o‘quvchilari uchun huquqiy mashg‘ulot  - SamISIKorrupsiyaga qarshi huquqiy ong va madaniyat: maktab o‘quvchilari uchun huquqiy mashg‘ulot  - SamISI

Anti-corruption legal awareness and culture: legal training for schoolchildren
In connection with the approval of the roadmap for measures to prevent and combat corruption in state bodies of the Samarkand region in 2025, in order to form an uncompromising anti-corruption environment, legal awareness and culture from childhood, it is planned to hold classes on combating corruption and crime for students in schools affiliated with the Samarkand regional Department of Justice every Friday.
In this regard, the institute's lawyer N. Ochilova conducted classes on the topic "Honesty and correctness are the highest human qualities" for students of school No. 59 in the Toylok district.
Anti-corruption legal awareness and culture: legal training for schoolchildren  - SamISIAnti-corruption legal awareness and culture: legal training for schoolchildren  - SamISIAnti-corruption legal awareness and culture: legal training for schoolchildren  - SamISI