Servis kafedrasi professor-oʻqituvchilari Ishtixon tumanidagi maktab o'quvchilari uchun targʻibot tadbirlari olib borishdi
28-07-2025
O‘zbekiston Respublikasi bosh vazirining 2025-yil 30-maydagi 27/1-378-son topshirig‘i va Samarqand iqtisodiyot va servis instituti rektorining 126-F-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida Ishtixon tumanining Xalqobod qishlog‘ida joylashgan 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabida Samarqand iqtisodiyot va servis instituti servis kafedrasi professor-o‘qituvchilari tomonidan joriy yilning 26-iyun kuni bitiruvchi sinf o‘quvchilari va ularning ota-onalari bilan uchrashib, ochiq suhbat olib borishdi. Uchrashuv davomida tumanning olis hududlaridagi yoshlarni oliy ta’limga qiziqtirish, ularni respublika oliy ta’lim muassasalariga jalb qilish borasida targ'ibot ishlari olib borildi.
Bitiruvchi o‘quvchilarga Samarqand iqtisodiyot va servis instituti faoliyati haqida to‘liq ma’lumotlar berib o‘tildi.
Servis kafedrasi professor-oʻqituvchilari Ishtixon tumanidagi maktab o'quvchilari uchun targʻibot tadbirlari olib borishdi - SamISIServis kafedrasi professor-oʻqituvchilari Ishtixon tumanidagi maktab o'quvchilari uchun targʻibot tadbirlari olib borishdi - SamISIServis kafedrasi professor-oʻqituvchilari Ishtixon tumanidagi maktab o'quvchilari uchun targʻibot tadbirlari olib borishdi - SamISI

Professors and teachers of the Service Department conducted promotional activities for schoolchildren in Ishtikhon district
28-07-2025
In order to ensure the implementation of the order of the Prime Minister of the Republic of Uzbekistan No. 27/1-378 dated May 30, 2025 and the order of the rector of the Samarkand Institute of Economics and Service No. 126-F, on June 26 of this year, at the 1st general secondary school located in the village of Khalqabad, Ishtikhon district, professors and teachers of the Service Department of the Samarkand Institute of Economics and Service met with graduating students and their parents and held an open conversation. During the meeting, promotional activities were carried out to interest young people from remote areas of the district in higher education and attract them to higher educational institutions of the republic.
The graduating students were provided with complete information about the activities of the Samarkand Institute of Economics and Service.
Professors and teachers of the Service Department conducted promotional activities for schoolchildren in Ishtikhon district  - SamISIProfessors and teachers of the Service Department conducted promotional activities for schoolchildren in Ishtikhon district  - SamISIProfessors and teachers of the Service Department conducted promotional activities for schoolchildren in Ishtikhon district  - SamISI