Qirg‘izistonlik professor-o‘qituvchilar Samarqand iqtisodiyot va servis institutida
Joriy yilning 30-aprel hamda 1–2-may kunlari Samarqand iqtisodiyot va servis institutiga I.Razzoqov nomidagi Qirg‘iziston davlat texnika universiteti professor-o‘qituvchilari tashrif buyurishdi.
Tashrif doirasida bank ishi yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalarga “Bank sohasida zamonaviy IT tizimlari” mavzusida dars mashg‘ulotlari olib borildi. Mashg‘ulotlar davomida talabalar bank sohasida axborot texnologiyalarining amaliy qo‘llanilishi haqida chuqur bilim va tajribaga ega bo‘lishdi.
Darslar yakunida institutning kafedra professor-o‘qituvchilari bilan mehmonlar o‘rtasida o‘zaro tajriba almashildi. Shuningdek, kelgusida hamkorlikda amalga oshiriladigan rejali ishlar muhokama qilindi.
Qirg‘izistonlik professor-o‘qituvchilar Samarqand iqtisodiyot va servis institutida - SamISIQirg‘izistonlik professor-o‘qituvchilar Samarqand iqtisodiyot va servis institutida - SamISIQirg‘izistonlik professor-o‘qituvchilar Samarqand iqtisodiyot va servis institutida - SamISIQirg‘izistonlik professor-o‘qituvchilar Samarqand iqtisodiyot va servis institutida - SamISI

Kyrgyz professors and teachers at the Samarkand Institute of Economics and Service
On April 30 and May 1-2 of this year, professors and teachers of the Kyrgyz State Technical University named after I. Razzakov visited the Samarkand Institute of Economics and Service.
As part of the visit, classes on the topic "Modern IT systems in the banking sector" were held for students studying in the banking sector. During the classes, students gained in-depth knowledge and experience in the practical application of information technologies in the banking sector.
At the end of the classes, the professors and teachers of the department of the institute and the guests exchanged experiences. Also, planned future joint work was discussed.
Kyrgyz professors and teachers at the Samarkand Institute of Economics and Service - SamISIKyrgyz professors and teachers at the Samarkand Institute of Economics and Service - SamISIKyrgyz professors and teachers at the Samarkand Institute of Economics and Service - SamISIKyrgyz professors and teachers at the Samarkand Institute of Economics and Service - SamISI