Iqtisodiyot fakulteti talabalari uchun ekskursiya tashkil etildi
Samarqand iqtisodiyot va servis instituti iqtisodiyot fakulteti tyutori Sh. G‘afarov tashabbusi bilan birinchi bosqich talabalari SamDU oranjeriyasiga tashrif buyurdilar.
Sayohat davomida talabalarga oranjeriyada olib borilayotgan ilmiy-amaliy jarayonlar haqida batafsil ma’lumot berildi. Xususan, ularga turli o‘simliklarning o‘sish bosqichlari, ularni parvarishlash usullari, shuningdek, yangi seleksiya navlarini yaratish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ilmiy izlanishlar namoyish etildi.
Iqtisodiyot fakulteti talabalari uchun ekskursiya tashkil etildi - SamISI Iqtisodiyot fakulteti talabalari uchun ekskursiya tashkil etildi - SamISI Iqtisodiyot fakulteti talabalari uchun ekskursiya tashkil etildi - SamISI Iqtisodiyot fakulteti talabalari uchun ekskursiya tashkil etildi - SamISI Iqtisodiyot fakulteti talabalari uchun ekskursiya tashkil etildi - SamISI

Students of the Faculty of Economics took part in an organized excursion
At the initiative of Sh. Gafarov, a tutor at the Faculty of Economics of the Samarkand Institute of Economics and Service, first-year students visited the greenhouse of Samarkand State University.
During the visit, the students received detailed information about the scientific and practical activities carried out in the greenhouse. In particular, they observed the growth stages of various plants, methods of their cultivation and care, as well as ongoing scientific research aimed at developing new plant varieties
Students of the Faculty of Economics took part in an organized excursion - SamISIStudents of the Faculty of Economics took part in an organized excursion - SamISIStudents of the Faculty of Economics took part in an organized excursion - SamISIStudents of the Faculty of Economics took part in an organized excursion - SamISIStudents of the Faculty of Economics took part in an organized excursion - SamISI